Očkování proti Covid-19 pro děti 5-11 let

V naší ordinaci očkujeme proti Covid-19 děti ve věku 5-11 let.

Očkovací látka:
Očkujeme očkovací látkou Comirnaty společností Pfizer/BioNTech.

Proč očkovat:
Ke dni 6. 12. 2021 bylo v ČR zaznamenáno téměř 330 tisíc případů Covid 19 u dětí mladších 15 let. Hospitalizováno bylo více než 1 250 dětí ve věkové kategorii 0-14 let. Od začátku pandemie zemřelo v ČR osm dětí na nemoc Covid-19.

Kromě akutního onemocnění způsobuje u dětí Covid-19 dlouhodobé potíže a tzv. PIMS – jde o zánětlivý proces různých orgánů , který se u některých dětí objeví za 2-4 týdny po prodělané nemoci Covid-19. Projevuje se různými příznaky jako jsou: vysoká teplota, zarudlý jazyk, překrvení spojivek, skvrny na dlaních a ploskách nohou, zvětšené krční uzliny, bolesti břicha , zažívací potíže, bolest hlavy. Nejzávažnější je zánět srdečního svalu.

Epidemie a nutná opatření k jejímu zvládnutí mají negativní dopady na mentální a fyzické zdraví dětí (nadváha, deprese, úzkosti apod.).

Bezpečnost očkování u dětí

Dle společného stanoviska České vakcinologické společnosti a všech odborných lékařských společností v ČR je vakcína u dětí a dospívajících bezpečná a dobře tolerovaná. Běžné nežádoucí účinky jsou podobné jako u dospělých – bolest v místě vpichu, únava a bolest hlavy.

Aplikujeme 0,2 ml očkovací látky (třetinová dávka pro dospělé) do paže. Budou aplikovány dvě dávky očkovací látky v intervalu 21 dní.

V případě zájmu o očkování Vašich dětí již nyní volejte v době ordinačních hodin na tel. 605 471 338. Očkování zahájíme v 1. lednovém týdnu roku 2022.

Leave a Reply